pozhlav pozhlav
Stránky pro psy DogSite.cz - Inzerce psů, plemena psů, psí články, výstavy psů
Zde může být i Vaše reklama
pozhlav pozhlav
poztop poztop
poztop poztop
vyhledávání poz
 
vyhledávání poz
poztop poztop
pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab
   
Kupujeme druhého psa do rodiny Tisk E-mail

Chov psů

  

  

 Hodně majitelů psů přemýšlí časem o tom, že by si pořídili k psovi, co mají doma ještě dalšího psího kamaráda. Někdy je to z důvodu zpříjemnit staršímu psovi jeho stáří a nebo jen pořídit tomu prvnímu parťáka.

pes v rodině


Být majitelem dvou psů je nejenom radost, kdy můžeme sledovat psí hrátky a honičky, ale i dvojnásobné starosti a výdaje.
 

Co je potřeba zajistit?

Každý pes potřebuje svou misku na krmení, svůj pelíšek a dohromady taky budou mít i větší požadavek na prostor pro společný pohyb. Tím výdaje a starosti nekončí. Dalšími náklady budou výdaje na krmení, očkování a jiné výdaje u veterináře. Komplikovanější bude taky venčení, pohyb po městě a cestování autobusem nebo vlakem. Další komplikace nastanou při cestě autem, nebo odjezdu na rodinnou dovolenou, kdy budete muset vzít psy s sebou, nebo si sehnat hlídání. O uklízení nepořádku po dvou psech ani nemluvě… 
   

pár psů
 

Fenka nebo pes?

Při tomto rozhodování záleží na tom, kterého z těch dvou již doma máte. Při kombinaci fenka a pes musíte počítat s háráním fenky dvakrát do roka. V té době je bude nutno od sebe oddělit a umístit psa k někomu na hlídání nebo dohlédnout, aby se k sobě nedostali. Počítejte však s tím, že pes vyvine veškerou snahu se k fence dostat a rozškrábané dveře a kňučení nebo vytí bude na denním pořádku. Krajním řešením může být taky vykastrování jednoho za páru.

Jiným případem jsou dva jedinci stejného pohlaví. Zde můžete zase narazit na problém, pokud si pořídíte dva jedince dominantní povahy. Proto pokud máte doma panovačného jedince, tak druhého vybírejte submisivního. 
   

dvojice psů - jezevčíci
 

Co s výchovou?

Dva psi v domácnosti, to už je smečka a budou se chovat jinak, než kdyby byli každý zvlášť. Je vhodné si pořizovat druhého psa, až máte zvládnutou výchovu toho prvního. Počítejte taky s tím, že psi se od sebe rychle učí a ten druhý může převzít zlozvyky toho prvního. Na druhou stranu dobře vychovaný pes může být příkladem pro toho druhého a může Vám usnadnit jeho výcvik. Při výcviku, venčení, krmení a celkově při soužití s více psy je dobré žádného neprotěžovat a nezvýhodňovat na úkor druhého. Psi toto chování citlivě vnímají a může to ovlivnit i jejich chování vůči sobě. 
   

psí smečka


Dopředu nikdy nelze přesně odhadnout jak dopadne pořízení druhého psa k jedinci, kterého už máte doma. Může ho přijmout dobře a dělat mu staršího bratra a bude rád, že má kamaráda na chvíle, kde nejste doma. Na druhou stranu ho taky může považovat za vetřelce a začne žárlit nebo být na něj agresivní.  To však bývá pouze výjimečně v případech, že jsou dva dominantní jedinci. Většinou si však na sebe zvyknou a jejich soužití vaši rodinu obohatí o dalšího člena domácnosti. 
   

 
< Předch.   Další >

 
 
pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab
pozpat pozpat pozpat
pozpat pozpat pozpat