pozhlav pozhlav
Stránky pro psy DogSite.cz - Inzerce psů, plemena psů, psí články, výstavy psů
Zde může být i Vaše reklama
pozhlav pozhlav
poztop poztop
poztop poztop
vyhledávání poz
 
vyhledávání poz
poztop poztop
pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab
   
Stránky pro psy DogSite - psí inzerce, rasy psů, kynologické články

Diskopatie

E-mail

Zdraví psů

 (onemocnění meziobratlové ploténky)

Některé problémy týkající se páteře postihují všechna plemena bez výjimky. Jsou to například úrazy, při kterých dochází k náhlému stlačení nebo natažení míchy.  Tím vzniká akutní bolest a sníží se nebo zcela vymizí citlivost a pohyblivost těla za místem úrazu. Pacient je často současně v šoku.
U starších zvířat bývají problémem chronická nádorová bujení. Onemocnění i potíže s tím spojené se objevují pozvolna. Naopak u mladých pejsků se někdy projevují různé vývojové vady. Například se může stát, že některý obratel se nevyvine do normálního tvaru, ale zůstane poloviční. U pacienta vidíme následně špatné držení těla již během prvního roku života. Velmi snadno Zdravívzniká bolest i snížená citlivost a pohyblivost částí těla za nenormálním obratlem.

 

Potřetí doma

E-mail

Výstavní okénko

Dingo z Debry

 

 

Skutečný labužník si nechá lahůdku trošku uležet, aby ji mohl patřičně vychutnat. Tak jsme se rozhodli i my přihlásit se s úspěchem s odstupem času. Každé světové výstavě byla věnována řada článků od odborníků a protože se nechceme opakovat, tak snad jenom pár řádků věnovaných nejdelšímu představiteli malých plemen, který při svém malém vzrůstu dosáhl tak vysoko. Ano je řeč právě o jezevčíkovi, o plemeni, které získalo na posledních třech výstavách titul SVĚTOVÝ VÍTĚZ....

 

Než půjdete s jezevčíkem na první zkoušky

E-mail

Zkoušky a Soutěže

v      Přihlášku na zkoušky je nutno podat dostatečně včas, nejlépe tak měsíc před konáním zkoušek. Termíny vycházejí pravidelně ve Zpravodaji KCHJ ČR, v časopise Myslivost nebo je najdete na internetu. Formulář přihlášky si můžete vyzvednout na Okresním mysliveckém spolku v místě Vašeho bydliště a vyplněný jej odevzdáváte tamtéž. (Neposílejte tedy přihlášky na adresu Klubu chovatelů jezevčíků, ani výcvikáři - s výjimkou klubových soutěží, ani na ČMMJ). Každý „OMS“ má svůj úřední den, kdy můžete zaplatit startovné na zkoušky, málokterý pořadatel toleruje placení až v den zkoušek na místě.

 

Metody plemenitby a šlechtění psů

E-mail

Chov psů

Asi bych začala pojmem plemenitba,vyloženě laicky pojato. Pod pojmem plemenitba se rozumí páření. Připařování jedinců se může konat na různých úrovních. V kynologii se nejčastěji setkáváme s čistokrevnou plemenitbou, to je taková, kde se páří jedinci téhož plemene. Samozřejmě v historii, ale i v současnosti bylo využíváno křížení při vzniku nových plemen, možná jste se setkali s termínem přilití krve. Záměrně se připustilo jiné plemeno, většinou s cílem utužit nějakou žádanou vlastnost. Ale vzhledem k poměrné složitosti plemenářské práce zůstaneme u plemenitby čistokrevné.

 

Katarakta

E-mail

Zdraví psů

Katarakta neboli šedý zákal je porucha průhlednosti čočky. Tato porucha se vyskytuje u všech druhů zvířat včetně ptáků. Co se týká kynologie, jezevčík patří bohužel mezi plemena s vyšší predispozicí vzniku zákalu. Zákal může postihnout buď jednotlivé vrstvy čočky, nebo celou čočku jako takovou.

Čočka je důležitou vnitřní strukturou oka. Za normálního stavu jsou všechny vrstvy čočky zcela průhledné a umožňují tak prostup světla na sítnici, a tím i jasný obraz zevního prostředí. Tyto vrstvy tvoří jádro obklopené kůrou a vše zevně ohraničené pouzdrem (kapsulou).

 

Aktuální uzávěrky výstav v ČR a SK

E-mail

Různé

 
<< Začátek < Předchozí 21 22 23 24 25 26 27 28 Následující > Konec >>

Výsledky 217 - 222 z 222

 
 
pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab
pozpat pozpat pozpat
pozpat pozpat pozpat